Európai kézilabda

Ismét KEK-döntőben a Ferencváros!

Rosszul, sok eladott labdával kezdte a mérkőzést a Ferencváros, majd tíz perc kellett, mire Elek Gábor lányai felvették a ritmust, ám ekkorra már négy góllal vezetett a Volgográd (5-1). A folytatás aztán megint minden a zöld-fehérek igénye szeront alakult, Tomori Zsuzsa és Szucsánszki Zita vezérletével percről-percre, gólról-gólra jött közelebb a magyar csapa, ímgnem Zsivkovics találatával a 21. percben egyenlített a népligeti alakulat!

Kovacsicz Mónika világklasszis szinten játszott, gyakorlatilag tarthatatlan volt az első játékrész nagy részében, és amikor összeállt a Fradi védekezése, és az oroszok nem tudtak lerohanni bennünket, bizony láhatóan jobbak voltunk. A másik szélen Szarka Adrienn is fontos gólokat szerzett, de igazából a kezdőhatos mindegyik tagja hozzátette a magáét a meccshez, így – bár a 28. percben még három volt az előny (15-18) – a félidőben eggyel, összesítésben kilenccel álltunk jobban, mint az orosz csapat (17-18).

A második félidőt sokkal jobban kezdtük, mint az elsőt, Szucsánszki Zita vezérletével nyolc perc után már öttel, összesítésben tiztenhárom góllal vezettünk (21-26), sőt, bő negyed órával a meccs vége előttre gyakorlatilag minden kérdés eldőlt a továbbjutást illetően, hiszen a 43. percben 29-22-es magyar előnyt mutatott az eredményjelző (ez összességében 15 gólt jelentett!). Elek Gábor azt a luxust is megengedhette magának, hogy néhány kulcsemeberét pihentesse, illetve sokkal inkább hogy lehetőséget adjon a fiatal játékosainak arra, hogy egy BL-szintű csapat ellen mérethessék meg magukat.

A sok cserélgetésnek az lett az eredménye, hogy a hazaiak a hajrára nem csak feljöttek és egyenlítettek, hanem a vezetést is átvették, és végül a végig jó teljesítményt nyújtó Jelena Avdekova góljával három góllal, 38-35-re megnyerték a találkozót. Ez azonban minket egyáltalán nem érdekel, hiszen a legfontosabb az, hogy a Ferencváros 2011 után 2012-ben is KEK-döntőt játszhat! Az ellenfél vagy a német Lipcse, vagy a dán Viborg lesz – a két csapat elődöntőjének visszavágójára hétfőn kerül sor. Az első meccset hazai pályán a Leipzig nyerte egy góllal.